Pozbycie się pluskwiaków nie jest procesem łatwym. Jeżeli chcemy skutecznie pozbyć się problemu, musimy szukać rozwiązań bezpiecznych i kompleksowych.

Nie ma jednej, „jedynie skutecznej” metody tępienia pluskwiaków. Dobór odpowiedniego środka zależy od ilości owadów, rodzaju i powierzchni budynku oraz ilości (a czasem i wieku) mieszkańców. Środki stosowane do zwalczania pluskwy nie mogą zagrażać bezpieczeństwu domowników (zwłaszcza dzieci i osób starszych).

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem na pozbycie się pluskwiaków jest stosowanie tzw. metod zintegrowanych. Mówiąc krótko – dobieramy metody, które będą jednocześnie skuteczne i bezpieczne dla otoczenia. Najczęściej łączy się rozwiązania takie jak: opryski ogólne, opryski szczegółowe, metody wymrażania, użycie pary wodnej.

Dobór środków jest zawsze indywidualny, powinien zostać zasugerowany i wykonany przez specjalistę. Niezwykle istotne jest też poddanie się zaleceniom wykonawcy i ścisłe przestrzeganie zasad, związanych z zachowaniem bezpieczeństwa (nawet do kilku miesięcy po zabiegu dezynsekcji).