DERATYZACJA. Warszawa i okolice

Deratyzacja jest to zespół działań mających na celu likwidację populacji gryzoni z danego obiektu lub obszaru. Najczęściej deratyzacją objęte są szczury i myszy, które chętnie zamieszkują budynki mieszkalne i gospodarcze, wyrządzając w nich wiele szkód i zagrażając zdrowiu ludzi.

Skuteczna Deratyzacja. Warszawa i okolice

Profesjonalne zwalczanie gryzoni przez naszą firmę polega na wykorzystaniu różnych metod, zarówno tych chemicznych, jak i mechanicznych. Stosowane przez nas trucizny są nowoczesnymi preparatami chemicznymi o specjalnej formule, które skutecznie działają na gryzonie, jednak są całkowicie bezpieczne dla zwierząt domowych. Ich uzupełnieniem są pułapki i potrzaski mechaniczne. Deratyzacja prowadzona jest do skutku, czyli całkowitej eliminacji gryzoni w danym miejscu.

Jak rozpoznać obecność gryzoni w budynku?

Do gryzoni zamieszkujących budynki mieszkalne zalicza się przede wszystkim:

  • myszy domowe
  • szczury wędrowne
  • szczury śniade

Obecność gryzoni w budynku można rozpoznać głównie po pozostawionych przez nie odchodach, a także śladach w postaci pogryzionych kartonów, mebli, kabli, a nawet ścian. Nieco trudniej zlokalizować gniazda gryzoni. Szczury budują swoje nory pod budynkiem, w piwnicy lub kanalizacji. Z kolei myszy najczęściej gnieżdżą się na strychach lub pod podłogą. Zarówno szczury, jak i myszy prowadzą nocny tryb życia, dlatego w tym czasie można je zobaczyć lub usłyszeć.

Obecne w budynkach mieszkalnych szczury i myszy wyrządzają wiele szkód. Przede wszystkim niszczą różne elementy budynku, przegryzają kable, powodując nierzadko zwarcia i pożary, a także uszkadzają rury ciepłownicze i wodociągowe. Pozostawiają również wszędzie swoje odchody i zanieczyszczają nimi żywność. Największym zagrożeniem są jednak choroby roznoszone przez gryzonie, takie jak salmonella, dżuma, toksoplazmoza, włośnica, tyfus plamisty, schistomatoza.

Co robić, gdy wykryje się gryzonie w budynku?

Na początku można spróbować samodzielnie pozbyć się niechcianych intruzów poprzez rozstawienie pułapek mechanicznych lub odstraszaczy dźwiękowych. Ważne jest, by od razu dobrze zabezpieczyć żywność, a także dokładnie sprzątać mieszkanie z resztek jedzenia, mogących przyciągać gryzonie. Na własną rękę nie powinno się stosować środków chemicznych, ponieważ niektóre z nich są szkodliwe dla ludzi i zwierząt domowych. Aby skutecznie zlikwidować szczury i myszy, najlepiej skorzystać z pomocy fachowców, którzy w bezpieczny sposób szybko wyeliminują problem.