DEZYNSEKCJA. Warszawa i okolice

 

Dezynsekcja jest to zwalczanie szkodliwych owadów, którą wykonuje się w budynkach mieszkalnych, gospodarczych, użyteczności publicznej, magazynach itp. Zwalczanie insektów obejmuje głównie stawonogi, które są bezpośrednimi pasożytami człowieka (np. pluskwy) lub roznoszą szkodliwe zarazki (np. karaluchy).

Dezynsekcja Warszawa – zwalczanie owadów każdego rodzaju!

Nasza firma zajmuje się profesjonalną likwidacją owadów wszelkiego rodzaju. Oferta usług obejmuje m.in.:

  • zwalczanie pluskiew
  • zwalczanie karaluchów
  • zwalczanie prusaków
  • zwalczanie much, komarów i moli
  • zwalczanie rybików

Do eliminacji owadów stosujemy nowoczesne preparaty chemiczne, pochodzące od renomowanych producentów zagranicznych. Wszystkie wykorzystywane przez nas środki mają atest, są także całkowicie bezpieczne dla zwierząt domowych, ponieważ wykazują selektywne działanie wyłącznie na organizmy zimnokrwiste.

Jak rozpoznać obecność insektów w mieszkaniu?

Budynki mieszkalne są dla wielu owadów doskonałym miejscem do życia, ponieważ dostarczają im niezbędnego schronienia i pożywienia. Ich obecność w mieszkaniu jednak nie zawsze łatwo wykryć.

Stosunkowo najszybciej o swojej obecności dają znać pluskwy, których głównym pożywieniem jest ludzka lub zwierzęca krew. Dlatego zamieszkują szczeliny sypialni, gdzie mają najłatwiejszy dostęp do ludzkiej skóry. Ugryzienie pluskwy pozostawia podobny ślad, jak ugryzienie komara, jednak rzadko jest pojedyncze. W przypadku wielu ukąszeń często dochodzi do ostrej reakcji alergicznej, objawiającej się rozległym i swędzącym rumieniem.

Karaluchy i prusaki żywią się głównie resztkami jedzenia i lubią przebywać w miejscach wilgotnych i ciepłych. Ich obecność zdradzają malutkie odchody pozostawione najczęściej w kuchni. Odchody te często nasilają objawy astmy i alergii. Karaluchy i prusaki roznoszą groźne choroby m.in. czerwonkę, chorobę Heinego-Medina, czy dur brzuszny.

Co robić, gdy wykryje się insekty w mieszkaniu?

W przypadku wykrycia najgroźniejszych owadów, czyli pluskiew, karaluchów lub prusaków, należy bezzwłocznie zawiadomić wyspecjalizowaną firmę, która przeprowadzi gruntowną dezynsekcję. Zanim to się stanie, warto spróbować zlokalizować miejsce przebywania insektów, a także dokładnie posprzątać każdy zakamarek w mieszkaniu.