Likwidacja pluskiew (Warszawa) – jeśli kiedykolwiek spotkałeś się z podobnym problemem z pewnością wiesz, jak uciążliwy jest to proces.

Pluskwa domowa (łac. Cimex lectularius) to mały owad, chętnie przebywający w pobliżu skupisk ludzkich i żywiący się m.in. krwią zwierząt ciepłokrwistych (w tym krwią ludzką).

Likwidacja pluskiew na własną rękę

Istnieje wiele domowych, mniej lub bardziej skutecznych sposobów radzenia sobie z tym szkodnikiem. Pluskwa jest najbardziej aktywną nocą. Przyjmuje się wiec, że można ją skutecznie odstraszyć mocnym światłem. Popularną metodą jest też walka ze szkodnikiem za pomocą naturalnych aromatów. W wielu miejscach na świecie wierzy się w skuteczność zwalczania insekta za pomocą świeżych liści orzecha czy fasoli (powinno się je rozrzucić pod łóżkiem lub materacem). Stosowanie pary wodnej, gipsowanie szczelin w podłodze, usunięcie mebli połączone z gruntownymi porządkami – to kolejne pomysły na pozbycie się problemu. Naturalne metody mogą sprawdzić się w sporadycznych przypadkach.

W razie pojawienia się większej grupy owadów wskazane jest jednak niezwłoczne zamówienie usługi fachowej likwidacji pluskiew.