Karaluchy, mrówki, prusaki, mole, pluskwy stanowią jedną z bolączek mieszkańców stolicy, którzy masowo wskazują na jedno rozwiązanie, profesjonalna dezynsekcja.

Ludzie nieumiejętnie starają się zwalczać insekty na własną rękę. Jest to nie tylko nieskuteczne, lecz także niebezpieczne dla zdrowia. Mieszkanie nie zostaje do tego przygotowane – konieczna jest profesjonalna dezynsekcja. Warszawa to szczególne miasto, w którym stare łączy się z nowym, co pomaga rozprzestrzeniać się owadom. Zwalczanie ich musi być poprzedzone wiedzą na temat insektów i sposobach ich gniazdowania. Często gniazda mieszczą się poza budynkami, a owady przedostają się do wnętrz przez szczeliny. Należy pamiętać, że zastosowane środki chemiczne nie mogą mieć negatywnego wpływu na ludzi.

Dezynsekcja w Warszawie odbywa się dzięki zastosowaniu przynęt insektycydowych, a następnie zwalczaniu za pomocą opryskiwania, opalania, zadymiania czy zamrażania. Niezbędne jest zastosowanie przynajmniej dwóch metod, by problemy nie nawracały. W niektórych przypadkach stosowanie środków chemicznych nie będzie konieczne. Jednak musi to stwierdzić specjalista.