Likwidacja pluskiew to zajęcie niewdzięczne, niewygodne i mocno problematyczne. Kojarzy się też zazwyczaj z pracą wymagającą dużego samozaparcia (kto z nas nie boi się pluskiew?).
Strach i wstręt to normalne odczucia, ale jeśli problem pluskwiaków dotyczy naszego najbliższego otoczenia, warto uzbroić się w cierpliwość i… wiedzę. Walka ze szkodnikiem zaczyna się od zebrania podstawowych informacji na jego temat.
Likwidacja pluskiew – co powinniśmy wiedzieć o pluskwach?
Pluskwiaki to małe (ok. 4-6 mm długości) owady o spłaszczonym, brunatnym odwłoku. Po posiłku (krew zwierzęca i ludzka) odwłok wydłuża się, nabrzmiewa i zmienia kolor z brązowego na brunatny lub czerwony. Co ciekawe, pancerz pluskwy jest wysoce odporny na nacisk. Aparat gębowy owada posiada specjalną przyssawkę, służącą do spijania krwi. Pluskwa posiada przyczepne odnóża, pozwalające na wspinaczkę po ścianach lub suficie. Owad preferuje ciepłe, suche i zaciemnione miejsca. Grupuje się licznie w środowisku z potencjalnym dostępem do żywności (skupiska ludzkie).
Jak z nim walczyć? Likwidacja pluskiew wymaga profesjonalnego podejścia i specjalistycznego sprzętu. Najlepiej skontaktować się z doświadczoną firmą.
Najnowsze komentarze