Odkomarzanie to zdecydowanie najskuteczniejszy ze sposobów na to, by pozbyć się komarów na dłużej. Innymi słowy na danym terenie rozprowadzany jest preparat owadobójczy, który zwalcza komary i meszki. Preparat w formie mikrokropelek unosi się w powietrzu, a następnie osadza na roślinach i przedmiotach, likwidując owady. Taki środek zapobiegawczy jest niezwykle skuteczny. W zależności od tego, jakie warunki panują na zewnątrz, efekt odkomarzania ogrodu będzie się utrzymywał przez kilka tygodni. Przeprowadzając kilka zabiegów w ciągu sezonu wakacyjnego znacząco zwiększy komfort odpoczywania, gdyż jest bardzo skutecznym rozwiązaniem w zwalczaniu komarów.

Metoda naziemna polega na spryskaniu powierzchni mgłą zimnokropelkową -zamgławianie ULV. Jest to sposób podstawowy, wyróżniający się dużą skutecznością. Drugi ze sposobów to metoda zamgławiania na gorąco. Odkomarzanie ogrodu polega na tworzeniu ze środka chemicznego mgły, która dostaje się do różnych zakamarków, powodując śmierć owadów. Preparat w formie mgły dociera w trudno dostępne miejsca i przylega do roślin, a dodatek adjuwantu zapobiegającego zmywaniu insektycydu poprzez deszcze, wydłuża skuteczność działania zabiegu odkomarzania.

Kiedy przeprowadzić odkomarzanie ogrodu i dlaczego warto?

Odkomarzanie najlepiej wykonać na większych obszarach po to, by zwiększyć jego skuteczność. Zaleca się, by przeprowadzić je późnym popołudniem, wieczorem, aby zapewnić bezpieczeństwo ludziom, a także owadom zapylającym rośliny. Takie środki pozwolą skutecznie pozbyć się komarów z posesji. Zabieg jest bezpieczny dla roślinności oraz środowiska. Przed przeprowadzeniem odkomarzania warto sprzątnąć ogród, pozbyć się z niego zabawek czy zabezpieczyć meble przed działaniem środka. Czy warto przeprowadzić odkomarzanie? Zdecydowanie tak!