Pluskwy w Warszawie

Problem wielkości populacji tych owadów wymknął się spod kontroli kilka lat temu. Podstawową przyczyną tego zjawiska jest wycofanie z produkcji doskonałych preparatów które radziły sobie z problemem w trakcie jednej aplikacji. Jeszcze 5-lat temu wystarczał jeden zabieg, aby pozbyć się skutecznie i na długo niechcianego „towarzystwa”. Moda na źle pojętą ekologię zakradła się również i w tę dziedzinę.

Wcześniej dostępne na rynku środki posiadały wszelkie atesty były bezpieczne dla ludzi i zwierząt, dopuszczone do użytku w obiektach użyteczności publicznej w tym nawet w żłobkach i szpitalach. Po kilku latach produkcji „okazało się”, że jednak są szkodliwe. Na ich miejscu pojawiają się nowe „ekologiczne” preparaty. Pierwszy szok to cena tej ekologii. Środki są droższe często o kilkaset procent w stosunku do poprzedników.

Po drugie czas ich działania skrócił się drastycznie – wcześniej normą była kilkumiesięczna aktywność, teraz normą zaczyna być aktywność liczona w tygodniach. Po trzecie wreszcie w praktyce okazuje się, że te cudowne wynalazki chemii w przeważającej większości w ogóle nie działają jedynie kilka preparatów jest w stanie poradzić sobie w walce z pluskwami. W tej sytuacji trudno się dziwić, że problem z robactwem zaczyna urastać do nie wyobrażalnych wcześniej rozmiarów. O ile wcześniej potrzeba było kilku dni na pozbycie się robactwa o tyle teraz trwa to kilka tygodni. Obecnie aby pozbyć się problemu z pluskwami do wyboru mamy kilka metod.

Niestety samodzielna likwidacja pluskiew skazana jest na niepowodzenie. Można co najwyżej ograniczyć populację tych pasożytów. W tej sytuacji przeciętny obywatel jest „skazany ” na skorzystanie z usług firm zajmujących się profesjonalnie walką z insektami.

Likwidacja pluskiew na własną rękę?

Jak wspomniano powyżej jest kilka metod na pozbycie się problemu. Do wyboru mamy między innymi metody termiczne . Można skorzystać z usługi wymrażania suchym lodem (niskotemperaturowa) lub z metody parowania (wysokotemperaturowa). Niestety żadna z tych metod nie da stuprocentowej pewności pozbycia się pluskiew. Powód jest prosty. Tymi metodami nie jesteśmy w stanie dotrzeć we wszystkie zakamarki w których mogą gnieździć się owady. Pozostaje zatem skorzystanie z metody chemicznej ale należy pamiętać iż nie uda się zlikwidować problemu za jednym zabiegiem . Będą niezbędne przynajmniej dwie wizyty w dwutygodniowym odstępie czasowym aby zlikwidować wszystkie formy rozwojowe owada.