Dezynsekcja to fachowa usługa polegająca na likwidacji potencjalnie szkodliwych owadów i insektów. Najczęściej zwalcza się: pluskwy, komary, muchy, pchły, wszy oraz chrząszcze.

Usługi dezynsekcyjne są niezbędne w przypadku namnożenia się szkodników w pomieszczaniach przemysłowych. Metody dezynsekcji w najprostszym ujęciu można podzielić na: fizyczne (mechaniczne pułapki na owady, różne rodzaje lamp owadobójczych), chemiczne (oprysk środkiem chemicznym, opylanie, trutki), biologiczne (eliminacja owadów za pomocą żywych organizmów).

Dezynsekcja Sprawdzone metody na pozbycie się niechcianych osobników

Dezynsekcja i wybór metody jej przeprowadzenia to zawsze indywidualny, poprzedzony wstępnym wywiadem i szerokim rozpoznaniem problemu proces. Na finalny wybór wpływają takie kwestie jak m.in.: rodzaj rozpoznanego szkodnika, zakres wyrządzonych szkód, typ i rozmiar zagrożonego pomieszczenia.

Najpopularniejsze metody zwalczania pluskiew, karaluchów oraz prusaków.

Do najpopularniejszych metod zaliczamy: optyk, trutki, karmniki dezynsekcyjne, które przy okazji pozwalają nam określić ilość oraz obecność szkodników.

Przy doborze metody należy kierować się nie tylko spodziewaną skutecznością, ale i potencjalna szkodliwością (lub jej brakiem) dla otoczenia.

Warto zaznaczyć, że nie ze wszystkich metod możemy skorzystać we własnym domu – jeżeli pod naszym dachem mieszkają małe dzieci, osoby starsze lub chore, może się okazać, że większość preparatów zostanie wykluczona z użycia. Drugim wariantem będzie wyprowadzenie na czas około miesiąca wszystkich lokatorów, którym powyższe preparaty mogą szkodzić.

W razie wątpliwości należy skontaktować się z fachową, doświadczoną firmą, specjalizującą się w profesjonalnej dezynsekcji. Metody „amatorskie” są zdecydowanie niewskazane, jeśli chcemy na dobre pozbyć się niechcianych lokatorów z domu.