Podstawowym błędem, związanym z pojawieniem się szkodnika w domowym otoczeniu jest lekceważenie problemu i szukanie rozwiązania „na własną rękę”. Warto pamiętać, że profesjonalna dezynsekcja to większa skuteczność.

Zaobserwowanie niewielkiej liczby szkodników (pluskwy, myszy, karaluchy itp.) nie oznacza, że grupa nie rozrośnie się w przyszłości. Nie wiemy też na pewno, czy pod podłogą lub za ścianą owady (bądź gryzonie) nie stworzyły już sobie przytulnego gniazda.

Dyskusyjne może być też stosowanie tzw. „domowych metod” walki ze szkodnikami – problemem może być przede wszystkim skuteczność. Z drugiej strony, jeżeli decydujemy się na zakup chemicznych środków owadobójczych, skąd pewność, że nie będą one szkodliwe dla naszych domowników?

Należy też odpowiedzieć sobie na pytanie: czy mamy czas na testowanie kolejnych preparatów? Specjaliści odradzają wszelkie, pochopne działania: niszczenie sprzętów, usuwanie ubrań, gipsowanie szczelin ściennych. Profesjonalna dezynsekcja to gwarancja minimalizacji strat.

Najrozsądniejsze rozwiązanie? Prośba o profesjonalną pomoc w dezynsekcji (Warszawa jest naszą destynacją): rozpoznanie, dobór metody, wykonanie, trwałe rozwiązanie problemu.