Dezynsekcja i walka z komarami. Latem więcej czasu spędzamy w przydomowym ogrodzie czy na działce. Niestety często błogi relaks zakłóca obecność komarów. Ich ciągłe odganianie nie sprzyja letniemu wypoczynkowi. Poszukajmy więc odpowiedzi na pytanie, jak się pozbyć tych uciążliwych intruzów w naszym domu i ogrodzie.

Jak odstraszyć komary – naturalne środki zapobiegawcze

Zacznijmy od środków naturalnych. Ich wykorzystanie powinno zainteresować wszystkich ogrodników oraz osoby, które dopiero rozpoczynają uciążliwą walkę z owadami. Jak odstraszyć komary? Na początek skorzystajmy z tego, co mamy w kuchni. Specjalnie przygotowane mieszanki olejków powinny skutecznie pozbyć się owadów. Dobrze działają aromaty takie jak miętowy, cytrynowy i lawendowy. Można również w walce z komarami wykorzystać rośliny takie jak komarzyca czy geranium. Owady nie tolerują ich zapachu. Dużą popularnością w walce z komarami cieszy się ocet, naturalny, bezpieczny środek, dzięki któremu możemy się pozbyć insektów z otoczenia. Wystarczy spryskać okna w mieszkaniu roztworem wody i octu. W pomieszczeniach mogą także znaleźć się takie środki jak lawenda, bazylia, mięta czy komarzyca. Jednocześnie rośliny zielone staną się ciekawym dodatkiem do aranżacji.

Preparaty chemiczne i inne skuteczne środki na komary. Dezynsekcja

Działań, które możemy podjąć, by skutecznie zabezpieczyć swoje ciało przed ukąszeniami jest wiele. Przykładowo warto założyć moskitiery do okien. Wśród moskitier mamy do wyboru modele rolowane, które należy zwinąć jak rolety wewnętrzne, moskitiery magnetyczne, które przymocowuje się do okuć ramy okiennej za pomocą magnesów, dzięki czemu ich montaż i demontaż jest znacznie prostszy, a także moskitiery ramkowe, które montuje się za pomocą specjalnych uchwytów po dokładnym sprawdzeniu wymiaru ramy okiennej.

Popularne, skuteczne środki na komary są dostępne w aerozolu, kremie i żelu. Na komary działają te środki, w których składzie znajduje się DEET. Na wycieczkę, piknik czy wyprawę do lasu możemy wziąć ze sobą repelenty, które odstraszą owady.

Jeszcze inny sposób na walkę z komarami to zastosowanie lamp owadobójczych. Elektryczne lampy wytwarzają światło ultrafioletowe, które skutecznie wabi komary. Lampy owadobójcze rażące zaopatrzone są w siatkę pod napięciem. W momencie zetknięcia z nią owady giną. Pytanie, co zrobić, kiedy doraźne środki nie działają, a komary opanowały nasz ogród? Wtedy ratunkiem będzie odkomarzanie.