+48 601 53 46 93
ludwikzet@gmail.com
poniedziałek-piątek (08.00-19.00)
Likwidacja pluskiew (Warszawa) – jak i kiedy atakuje pluskwa?

Likwidacja pluskiew (Warszawa) – jak i kiedy atakuje pluskwa?

6 marca 2017  Like

Pluskwiaki żywią się krwią człowieka i zwierząt stałocieplnych. Owady atakują nocą. Przyjmuje się, że ofiary są namierzane termicznie (pluskwa posiada czułki wrażliwe na zapach i zmiany temperatury).

W przypadku człowieka, ugryzienie następuje zazwyczaj podczas snu i w większości przypadków jest odkrywane dopiero po przebudzeniu. Moment ugryzienia jest bezbolesny. Pluskwiak wybiera najchętniej nieowłosione lub słabo owłosione partie skóry. Najczęstsze miejsca ukąszeń to: odsłonięte partie nóg, plecy, tułów, szyja, ramiona, wnętrza dłoni. Charakterystyczne dla pluskiew są ugryzienia w grupach po trzy, ustawione w jednej linii. W miejscu wgryzienia pojawia się zazwyczaj charakterystyczne, nabrzmiała zaczerwienienie. W rzadkich przypadkach, skutkiem kontaktu z owadem może być wysypka.

Co ciekawe, wbrew powszechnej opinii pluskwy nie przenoszą chorób a ugryzienie nie wiąże się zazwyczaj z żadnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Nie zmienia to jednak faktu, że sama świadomość bycia narażonym na atak owada jest wysoce niekomfortowa.

Related Posts

Wyszukiwanie:

ZADZWOŃ +48 601 53 46 93